Chronimy środowisko

Jednym z fundamentów filozofii EcoAcoustic jest dbanie o zrównoważony rozwój. Projektując odpowiedzialnie, staramy się dbać o dobrostan planety. Stale podnosimy nasze standardy i szukamy nowych rozwiązań pozwalających zredukować negatywny wpływ na otoczenie. Aby ograniczyć ilość szkodliwych substancji emitowanych do środowiska i zagospodarować istniejące odpady, zdecydowaliśmy się wytwarzać nasze panele akustyczne z materiałów pochodzących z recyklingu.

Biznes społecznie odpowiedzialny

Z ogromną radością obserwujemy wzrost świadomości społecznej w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Coraz większą akceptacją społeczną cieszy się segregacja odpadów i ich zagospodarowywanie, filozofia „zero waste”, diety bezmięsne, produkcja energii odnawialnej, samochody elektryczne i inne rozwiązania wspierające zrównoważony rozwój. Coraz więcej konsumentów wybiera świadomie, kierując się informacją czy dany produkt jest wytwarzany w sposób przyjazny dla środowiska. Uważamy, że obowiązkiem firmy społecznie odpowiedzialnej jest wsparcie tego trendu przez implementowanie „zielonych” technologii i procesów produkcyjnych, ograniczanie emisji odpadów oraz proponowanie klientom produktów odpowiadających ich proekologicznym preferencjom.

Panele akustyczne robimy z… butelek

Materiały dźwiękochłonne wykorzystywane w produktach EcoAcoustic wytwarzane są w 100% z włókna poliestrowego, a minimum 75% tych włókien pochodzi z recyklingu butelek plastikowych. Jest to rozwiązanie unikalne na polskim rynku. Nasze panele PET są wolne od formaldehydów i przyjazne dla środowiska, co potwierdzają badania przeprowadzone wg normy EN717-1:2014. Filc akustyczny, którego używamy, również wykonany jest w 100% z włókien poliestrowych. Dzięki temu wykorzystane panele akustyczne z wstawkami z filcu nadają się do powtórnego przetworzenia bez konieczności rozdzielania materiałów.

ECOACOUSTIC

Piotr Kowalski, Ewa Rogozińska Spółka Jawna

Kokotów 973
32-002 Kokotów

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 12 429 15 39

NIP: 679-32-07-643


© promedium. All rights reserved. 

Do góry